1
2
  • Kameralı Sohbet Sitesi

    Ne-Nerede.Net sitesi kameralı sesli chat odaları ile istiyen bütün herkese Ücretsiz Görüntülü sesli sohbet sunuyor. Üyelik gereksimi duymadan sohbet kanallarına giriş yapabilirsiniz

Anasayfa » Genel Haberler » Sosyal Medyanın İnsanlara Etkisi

Sosyal Medyanın İnsanlara Etkisi

Sosyal Medyanın İnsanlara EtkisiSosyal Medyanın İnsanlara Etkisi Nedir?
Son yollarda sosyal medyanın yaşam tarzımızı, ve hayatımızı çok aşırı bir şekilde etkilediğini fark ettik.
Bir coğumuz bu sanal sayfalarında, baçımızı kaldıramaz duruma geldik. Son yıllarda kendimizi tamamen sanala adapte ettik, ve real hayatımızda çevremizdeki insanlardan çok uzak durmaya başladık. Çevremizdeki insanlar ile bütün bağlantılarımızı kesmiş duruma geldik.

Onları ancak zorunlu olarak, dışarıya alış veriş yapmaya çıktığımızda tesadüfen karşılaşıyoruz, ve orada ancak selamlaşıp, hal, hatır soruyoruz. Dünya ile tamamen bağlantılarımız kopmus durumda.
Bayram günlerinde bile, kimse ile görüşemez hale geldik. Birisinin bir cenazesi olduğunda, yada bir hastası olduğunda, bütün insanlar oraya giderlerdi, başın sağolsun, yada geçmiş olsun dileklerinde bulunrlardı. Şimdi ise onlardan bir eser kalmadı.

Kendimizi bu kadar kaptırmışızki, dışardaki akrabayı, dostu bir tarafa bırakın, evin içerisinde bulunan çocuklarımızı, ve eşimizi nerde ise tanımıyacak duruma gelmişiz. Evdeki eşimizle, nede çocuklarımızla, 5 dakika zaman ayırıp, onlarla zaman geçirmeyi bile unutmuşuz.

Eskiden Sosyal Medyanın İnsanlara Etkisi Yoktu

Bizler eskiden kültürümüze çok bağlı olup, önce aile içerisinde, onlara bağlı kalarak, onlarla ilgilenerek, ve çevremizdeki insanlarla çok iyi diyaloglar içerisinde bulunurduk. Bayram günlerinde önce tek, tek bütün akrabalarımızı, daha sonra dostlarımızı, ve komşularımız ile bayramlaşmaya giderdik. Bir evde cenaze, ve hasta olduğunda baş saglığı dilemeye, yada geçmiş olsuna giderdik.

Şimdi ise sosyal medya siteleri yüzünden, insanlığı unutmuş duruma gelmişiz.
Aslında sosyal medya siteleri, çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Tabiki bizler dozunu kaçırmasak. Bunun faydaları şu şekilde bizlere yansır. Sosyal medya sitelerine günde bir saat girip zaman geçirmek faydalıdır. Orada uzakta bulunan dostların ile görüşme sağlıyabiliyorsun, yada dünyada bazı haberleri, ve gelişmeleri orda görebiliyorsun. Bu açıdan çok faydalı olduğunu düşünüyorum.

Yıllar önce bağlantıyı kopardığın bir insanı burada tekrar görebiliyorsun. Sizlere bir örnek vermek istiyorum, yıllar önce bağlantımı kopardığım ilkokul ööretmenimle sosyal medya siteleri sayesinde tekrar görüşmeye başladım.
Elbette,Önce aile içindeki ilişkileri koparmadan, çevrendeki insanlar ile bağlantını kesmeden. Dozunu kaçırmadan, her şey sizler için olsun.

Yorum Yap

Sesli Chat Girişi