1
2
  • Kameralı Sohbet Sitesi

    Ne-Nerede.Net sitesi kameralı sesli chat odaları ile istiyen bütün herkese Ücretsiz Görüntülü sesli sohbet sunuyor. Üyelik gereksimi duymadan sohbet kanallarına giriş yapabilirsiniz

Anasayfa » Genel Haberler » Sanal Etkinlikler Nasıl Yapılır

Sanal Etkinlikler Nasıl Yapılır

Sanal Etkinlikler Nasıl YapılırMerhabalar, bu gün sanal etkinlikler nasıl yapılır, ile ilgili bilgiler vermeye çalısacağız.
Sanal dünyasının en gelişmiş çağında, web sitelerini kullanarak, bir çok etkinlik düzenlenebiliyor. Sosyal medya sitelerinden tutun, kameralı sesli chat sitelerine kadar, hatta interneti kullanarak web siteleri üzerinden canlı radyo yayınları, veya televizyonlar bile faliyet göstermektedir. Buda teknolojinin bize sunduğu ve modern bir çağda yaşadığımızın göstergesi olarak biliniyor. Bir çok insan bunu değerlendirerek, etkinlikler düzenliyerek, yada küçük firmalardan tutun büyük sirketlere kadar bu etkinliklerden faydalanarak çıkarlar elde edebilyiorlar.

Sanal Etkinlikler Nasıl Yapılır.

Bunun nasıl yapıldığı ile ilişkin, örnek verecek olursak, Facebook sosyal paylaşım sitesinde bir etkinlik gercekleştirebilirsiniz. Öyle bir dönem içerisinde yaşıyoruzki yediden yetmişe bir çok kişinin facebook hesabı veya, Twitter hesabı bulunuyor. Bu hesap üzerinden Etkinlik yapabileceğiniz bir sayfa oluşturuyorsunuz ve bütün tanıdığınız kişileri,o etkinlik sayfasına davet edebiliyorsunuz.

Elbette buna benzer etkinlikleri Twitter sosyal medya paylaşım web sitesinde gerçekleştirmek mümkün.

Kameralı sesli chat sitelerinde bir sanatcıyı davet edip, orada canlı platformda konser verebiliyor, yada bir konu ile ilgili bir etkinlik düzenliyorsunuz, oraya gelen bütün insanlar bu canlı paylaşıma katılıp, tartışma ortamı sağlıyabiliyorsunuz. Tabiki bu etkinliği planlayıp web sitenizin anasayfasında 1-2 hafta boyunca duyuru yapıyorsunuz, o etkinliğin reklamı ne kadar çok yapılırsa, o kadar kalabalık kitleye hitap eder. Görüntülü sesli sohbet sitelerinde en çok ilgi gören etkinliklerden bir tanesi canlı şiir geceleri veya yarışmalardır.
Kameralı sesli sohbet sitelerinde birçok kişinin doğum günü kutladığı ortamları gördüm

Bazı etkinlikler ise online olarak web üzerinden canlı yayın yapan radyolardır. Bu radyoları kurmak çok basit bir işlemle gerçekleşir. Alt yapısı hazır radyo yayını için web hosting firmalarından bunu elde edebilirsiniz.

Aynı işlemi online Canlı TV alt yapılarına hazır web serverlerden temin edebilirsiniz. Bu online raydo ve tv kanallarında istediğiniz etkinliği canlı bir şekilde gerçekleştirme olanağına sahipsiniz.

Bir çok insan internet üzerinde sanal etkinlikler nasıl yapılır, bunun faydası olurmu, diye düşünen insanlarda var elbette. Ama şunu söylemekte yarar var, Sosyal medyada sanal paylaşım sitelerinde etkinliğinizin reklamını güzel bir şekilde yaparsanız bunun çok büyük faydasını göreceksiniz.
Bu günkü makalemiz Sanal Etkinlikler Nasıl Yapılır sonuna geldik.

Yorum Yap

Sesli Chat Girişi