1
2
  • Kameralı Sohbet Sitesi

    Ne-Nerede.Net sitesi kameralı sesli chat odaları ile istiyen bütün herkese Ücretsiz Görüntülü sesli sohbet sunuyor. Üyelik gereksimi duymadan sohbet kanallarına giriş yapabilirsiniz

Anasayfa » Seslisohbet Haberleri » İlk Sesli Chat

İlk Sesli Chat

İlk Sesli ChatTürkiye’nin İlk Sesli Chat Sitesi.
Sesli chat sistemi, Internet üzerinde ücretsiz olarak kullanılan modern bir iletişim aracıdır. Bu iletişim aracı sayesinde uzakta bulunan, iki veya daha fazla kişiyle dünyanın her ülkesi ile ücretsiz görüşmeler yapabilirsiniz.

Bu iletişim aracını ilk olarak, başta Skype, Yahoo Messenger, AOL Messenger ve daha sonra Windows Live Messenger üzerinden görüsmeler sağlanmıştır.

Online olarak multiplayer ile birçok video oyunları, oyuncular sesli chat yoluyla iletişim kurmalarına izin verildi.

İlk olarak 2000 yılında, SegaNet Dreamcast seslichat uyumlu bir internet tarayıcısı geliştirdi. Bu tarayıcı sayesinde ilk olarak YahooChat HTML kodlarına yerleğtirerek, internet web sitelerinde sesli chat sunmaya başladı.

Java uyumlu olan bu web tarayıcıları üzerinde, insanlara iletişim aracı sesli chat imkani sundu.

Daha sonra ise, bir cok Online oyun siteleri bunu kullanmaya başladı. Mikrofon aracılıgı ile ilk olarak, 2001 yılında Sony PlayStation 2 video oyun konsol dahil edildi.

Türkiyede İlk Sesli Chat, Sohbet Sitesi

2001 yılının Mayıs ayıda ise Türkiyede ilk olarak, ne-nerede.com web sitesi bu iletişim aracını online kullanıcılarına, sesli chat olarak sunmaya başladı.
Türkiye çapında ilk başlatılan bu sistem, daha sonra yaygınlaşarak binlerce sesli sohbet web sitesinin faliyet göstermesine yol açtı.

Daha sonra ise bütün Online oyun siteleri, bunu sistemlerine dahil etti.

Bir çok büyük şirket telefon görüşmelerinin maliyetlerini düşürmek için, aynı sistem üzerinde çalışan, VoIP telefonlarını kullanmaya başladı.

Yorum Yap

Sesli Chat Girişi