1
2
  • Kameralı Sohbet Sitesi

    Ne-Nerede.Net sitesi kameralı sesli chat odaları ile istiyen bütün herkese Ücretsiz Görüntülü sesli sohbet sunuyor. Üyelik gereksimi duymadan sohbet kanallarına giriş yapabilirsiniz

Anasayfa » Genel Haberler » Evlilik ve Nankörlük

Evlilik ve Nankörlük

Evlilik ve NankörlükEvlilik ve Nankörlük Nedir.
Bundan yaklaşık olarak 15-20 yıl öncesine kadar evliliklerin bir çoğu insanlar için çok kutsal olduğunu söylemek mümkün.

Ama şimdi ise, bazı insanlar kediler kadar nankör olabiliyorlar. Örneğin eşleri bir iş yerinde çalısırken, eşime ve çocuklarıma nasıl iyi bakabilirim diye düşünürken, çocuklarıma nasıl iyi bir gelecek hazırlarım diye günün en az 12-14 saatini şalısmakla geçirirler.

Evine döndüğü zaman yorgunluktan haklı olarak eşleri ile ilgilenmek için pek zamanları olmaz, işte o zaman nankörlük başlar. Bunlar hep eşlerinden şikayetçi olurlar, eşleri onlarla ilgilenmiyor diye. Eğer eşim bizim için çalışıyor, bizi kimseye muhtaç etmemek için fazla çalışıyor hesabını yapsa zaten nankörlük denen birşey söz konusu olmaz.

Evlilik ve Nankörlük Nasıl Başlar

Evlilik ve Nankörlük Nasıl Başlar

Bir çok insan çalışırken eşleri zaman geçsin diye kendilerini sanal ortamda bulurlar. Sanal ortama giren insan ne kadar temiz olursa, olsun, orada tanıştığı ve sohbet ettiği kisiler tarafından hassas noktalarını yakalıyıp, o insanıda kendilerine benzetirler.
Tabiki sanal ortamına giren eşi ise dışarıdan bir sıcaklık, iki güzel laf duydugu zaman, o insanın dünyada eşi ve değeri bulunmaz bir insan olarak görmekteler.
Ne yazıkki son yıllarda evli çiftler arasında soğukluk, veya boşanmalara yol açıyor. Ama su bir gerçekki, yağmurdan kaçayım derken, doluya yakalandıklarının farkında değiller.

Evli Çiftler Ne Yapmalı

Evli çiftler ilk başta evdeki eşinizin kiymetini bilmeli. Eğer zamanı var ise sizinle ilgilenmiyorsa, bunu uygun bir şekilde oturup konuşun. Aranızdaki soğukluğu kaldırmaya çalışın.

Bence mümkün olduğu kadar, azda olsa eşlerine vakit ayırmalılar. Eşleri ile dışarı çıkıp günün yarım saati gezebilirler. Bir akrabasına veya bir komşusuna çay içmeye gidebilirler. Boş olduğu günlerde Eşini o çevreden uzak bir yere götürebilirler. Evde eşinin hoşlandığı kelimeleri kullanabilirler. Ara sıra eşine romantik bir hava yaşatabilir. Örneğin 2 mum yakıp ışıkları söndürüp loş ışık altında 2 kadeh kırmızı veya beyaz şarap içebilirler. Bunlar evli çiftlerin evliliğini biraz ayakta tutabilir. Aksi taktirde evlilikleri kötü sonuçlara yol açabilir, ve boşanmalara kadar gidebilir. Buda çocuklu insanlar için hiç iyi bur durum değil.

Yorum Yap

Sesli Chat Girişi