1
2
  • Kameralı Sohbet Sitesi

    Ne-Nerede.Net sitesi kameralı sesli chat odaları ile istiyen bütün herkese Ücretsiz Görüntülü sesli sohbet sunuyor. Üyelik gereksimi duymadan sohbet kanallarına giriş yapabilirsiniz

Anasayfa » Genel Haberler » Canlı İletişim Araçları

Canlı İletişim Araçları

Canlı İletişim AraçlarıCanlı İletişim Araçları Nelerdir?
Canlı iletişim araçları sayesinde, internet üzerinden bilgilerin anlık olarak akışını sağlayan, bütün araçlara verilen bir isimdir.
Günümüzde internetin yaygın olduğu, ve iletişimin kolayca sağlandığı bir zaman içerisinde yaşıyoruz.

Bilgilerin artık anlık olarak canlı bir şekilde uydu üzerinde ses, görüntü, ve mesaj yoluyla karşı tarafa iletildiğini biliyoruz.

Bir çok yazılım sayesinde, serverler üzerinden, canlı görüntüler, sesli konuşmalar, ve mesajlaşmalar, karşılıklı bilgi paylaşımı anlık olarak iletilmekte.

Bu iletişim araçları nelerdir, hangi işe yarar, ve nerede kullanılır.

Bu çağda artık kullanılmıyan telefon, fax, telgıraf, mektup, gibi araçlara değinmiyeceğiz. Bunun nedeni günümüzde bu araçlar çok az kullanılmakta.

Günümüzün Canlı İletişim Araçları Nelerdir?

Burada internet üzerinde kullanılan bazı canlı iletişim araçları hakkında bilgi vereceğiz.
Skype

Skape Canlı İletişim Aracı

Skype, teknolojinin ilk başladığı dönemlerde ilk olarak kaliteli sesli ve görüntülü iletişim sağlıyan bir araç olarak biliniyor. Bu devirde internet üzerinden çok güçlü ve kaliteli serverlere sahip olup, ses ve götüntü kalitesinin çok yüksek olduğu, hatta bir çok televizyon kanallarının canlı yayın aracı olarak kullandığı bir programdır.

Bu programın bütün işletim sistemlerinde çalışan uygulamaları mevcut olup, bütün bilgisayar sistemlerinde, tablet bilgisayarlarda, ve akilli cep telefonlarında kullanabilir durumdadır.
facebook

Facebook Canlı İletişim Aracı

Facebook, internet aracılığı ile kullanılan sosyal medya agi olarak bilinen bir platform olarak geçmekte. Günümüzde nerde ise bir çok kişinin hesabı olan facebook üzerinden, anlık iletiler, anlık haber paylaşımları, resim paylaşımı, sesli ve görüntülü görüşmelerin sağlandığı bir uygulamadır.

Bu uygulama bütün Bilgisayar, Tablet ve Cep telefonu uyumluluğu bulunuyor.
WhatsApp

WhatsApp Canlı İletişim Aracı

WhatsApp, bu uygulama sayesinde akıllı cep telefonları üzerinden, ve Android sistemi üzerinden, ücretsiz anlık mesajlaşma ve sesli görüşmelerin yapıldığı bir uygulamadır.

Ayreten bu uygulama ile resim gönderme ve video gönderme gibi özelliklere sahiptir.

viber

Viber Canlı İletişim Aracı

Viber, akıllı cep telefonları ile, ve Windows üzerinde çalısan, anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşmeler yapılabilen bir iletişim aracıdır.

Bu uygulama ile anlık resim gönderme gibi özelliklere sahip.
Viber ile yapılan görüşmeler ücretsiz olarak sağlanır. Dikkat edin ücretli kayıt olmayın.

google

Google Canlı İletişim Aracı

Google, ve buna benzer büyük arama motorlarınıda bir iletişim aracı olarak görmekteyim. Bu arama motorları sayesinde, web sitelerinde bulunan bütün bilgilere ulaşan, ve bunları bizimle paylaşan bir iletişim aracıdır.

Yukarıda yazdığımız iletişim araçları bunlardan bazıları. Dünyada canlı iletişim araçları olarak kullanılan bir çok uygulama bulunuyor. Bunların hepisini paylaşmak isterdik ama ne yazıkki bu kadarını paylaşabildik.

Yorum Yap

Sesli Chat Girişi